Leden 2015

Kosmetika

14. ledna 2015 v 22:00
Je to už skoro rok, co jsem propadla výrobě domácí kosmetiky. Míchání je prima- nejen, že vím, co na sebe mažu( ne že by toho při mojí lenosti bylo tolik) a navíc mi to skýtá další možnosti "tvořit"
Ráda bych vám ukázala co se v mojí kuchyni urodilo.

Balzám na rty je prostě klasika. Jak co do výroby, tak co do použití.

Možností je taky nepřeberně.S konzistencí se u tubiček moc čarovat nedá, s vůní ale ano- na výběr je kokos, káva, hřebíček, malina- možno s vysokým SPF,mandarinka, limeta( citrusy se ale na obličej moc nedoporučují kvůli možné fotosenzibilizaci), heřmánek, měsíček, levandule, švestka.
To samé platí pro balzámy v kelímcích. Nabídka vůní je stejná, jen se dá mnohem víc kouzlit s konzistencí.
Pleťový krém netřeba rozepisovat. Dá se báječně kouzlit se složením, podle typu pleti, ročního období i momentální nálady a preferencí. Moje srdeční záležitost je švestka a jasmín, ale super je i malina s vysokým SPF. Co se složení týká prima je arganový olej, proti vráskám, ovocné oleje- hrozny, meruňka apod na rozjasněni pleti. Pšeničné klíčky pro starší ročníky. Prostě co kdo rád :)
Tělové máslo je takový hutný výživný krém na celé tělo- možností je taky nepřeberně- káva, kokos, malina, limeta, mandarinka, hřebíček, levadnule, heřmánek, měsíček nebo konopí.
S peelingy začínám- zatím je v procesu kávový. Chystám i malinu nebo můžeme společně vymyslet i jiné varianty.
Mýdlo s lufou a vůní hřebíčku- spojuje prohřívací účinky koření a peelingové účinky lufy.
A protože mám ráda peelingová mýdla, tak ještě varianta mini s malinovou vůní a malinovými semínky pro peeling
Tuhý šampon je moje nová láska- od té doby co jsem vyrobila první, už jsem o tekutý ani nezavadila- pečuje o vlasy obsahem arganového a jojobového oleje, ale nemastí- spíš naopak.
Tuhé tělové kostky jsou tělový krém v cestovním balení- stačí je rozehřát v dlaních a aplikovat, kam si jen člověk namane. N aruce nebo na celé tělo. V případě nouze i na rty.
Roll on je celkem malý a nenápadný, ale na kůži okolo očí moc příjemný- základem je arganový olej- jeden z nejceněnnějších olejů a aplikace kovovou kuličkou je pro oči úplná balada.

Na dalších věcech- jako jsou sprcháče, krémy na ruce, na bolavý nos při rýmě,krémy na zadek pro prcky atd. se samozřejmě můžeme dohodnout
Tělové máslo- levandulová varianata
Cestovní krém mandarinka