Únor 2015

Potisk látky

19. února 2015 v 22:59 | zikie |  Silhouette
Už od léta s námi doma bydli plotter. Konkrétně Silhouette Portrait. Zatím jsme to spolu víc zničili než vytvořili, ale to mě neodrazuje.

Mému mladšímu raubíři, už bude brzy rok, a mě napadlo, že bych mu mohla vyrobit narozeninové body nejen s vlastním nápisem( musím se přiznat že jsem sama sebe potěšila cizojazyčným dvojsmyslem) vyříznutým na plotteru z černé nažehlovací folie,ale protože jsem neměla žádnou vhodnou látku ke kombinaci, tak i s vlastním potiskem.

Původně měl být zadní díl a oba rukávy s černošedým vzorem. Pak jsem usoudila, že tyrkysová bude hezčí a nakonec jsem zjistila,že "potisknout" celý zadní díl by bylo materiálově ( myslím samolepící šablonovou folii) natolik náročné, že se na to můžu zvysoka.... vykašlat.

Taky jsem bolestně na jednom z rukávů zjistila, že se nevyplatí podvádět s nelepícím materiálem, protože barva pod něj zateče. Tedy asi bz to šlo, ale barva by se musela stříkat buď sprejem( a být tím pádem tekutější než mám já) nebo po tenoulinkých vrstvách tupovat, na což jsem neměla trpělivost, ani prostor.

Nakonec jsem ještě ze zbytků ušila a "potiskla" i tričko pro staršího lumpíka.

Nevím, jestli se do podobného šílenství ještě někdy pustím, ale výsledek se mi docela líbí.

Proces výroby- nanášení barev přes šablonovou folii vlevo nelepící vpravo originál lepící


Nápis ze zažehlovací folie


ZádaA celek


Kávový peeling podruhé

19. února 2015 v 22:34 | zikie |  Kosmetika
Jak jsem už psala v úvodním článku, kávový peeling je ještě v precesu ladění....
No, už ne :)

Už jsem na to myslím přišla. Peeling s vodní složkou, cukrem , solí apod.. by nebyl problém, ale já chtěla peeling alespoň konzistence kaše, a olejový. Přijde mi, že tak nějak líp funguje, kůži vyživí a tak rychle se nezkazí... Jenže jsem to pořád nemohla vymyslet. Po mém rozčarování z práce se sucragelem, který rozhodně nedělal,to, co jsem po něm chtěla ( a navíc jsem si ho ještě bídáka zvládla rozlít po celé kuchyni), takže mi ho stejně na experimenty moc nezbylo. Potom, co jsem si uvědomila, že řasy mi zahustí vodnou sloužku, ale olej asi ne. Při každém z několika pokusů se mi podařilo vyrobit hrudku prímového peelingu, ale při představě, že bych ho měla vyrobit větší množství, mi kalkulačka hlásila, že takhle fakt ne...
A pak mě napadlo ke skořápkové drti a mleté kávě přidat jíl. Taky má drhnoucí účinek, ale zároveň kůži hezky vyživí. Pak už jen směska mých oblíbených olejů( mandle a argan) a peeling dva v jednom byl na světě.
Dá se použít klasicky, nebo ve větší vrstvě jako prima jílová maska. :)


A bych nezapomněla už mám vymyšlenou i malinovou a kokosouvou variantu!

Deáče a antiperspiranty

19. února 2015 v 22:17 | zikie |  Kosmetika
Jestli mi něco v přírodní kosmetice chybí, je to pořádný antiperspirant. Buď je bez hliníku a jiných svinstev a nic nevydrží, nebo vydrží ale za cenu nevábného obsahu.
Moje snaha tohle rozseknout mě konečně donutila nakoupit si ingredience na míchání i v zahraničí a tak jsem znalostí francouzštiny zcela prostá nakoupila na mém vysněném aroma- zone.
Kupodivu mi dokonce přišlo přesně to, co jsem chtěla a tak jsem se vybavená kamencovým práškem,bactipurem, šalvějovým éterákem, sodou a vilínovým hydrolátem pustila do experimentování.
Tekutý antiperspirant se, myslím, povedl hned na první dobrou, vybavila jsem ho jestě gelem z aloe, aby v kuličkové variantě hezky klouzal po kůži a nedřel, ale s tuhou variantou to nebylo jen tak. Jako obsah by šel, ale ta forma. Moc tuhé, moc měkké, moc drahé... Nakonec jsem to snad vychytala...
Pak zase všude přestali prodávat obaly. Ale nakonec i to se vyřešilo. A tak se na světlo světa prodral tuhý, kuličkový i sprejový antiperspirant a jako třešnička na dortu i toaletka( s alkoholem). Zatím jsem po několika týdnech spokojená- ani večer nejsem cítít potem, což je s mýma dvěma raubířema co říct.
Nejlepší mi přijde šalvějová varianta, pak oblíbená fresh limeta, případně kombinace obojího.


Dinosauří balíček

19. února 2015 v 21:52 | zikie |  Šití
U nás doma probíhá dinosauří mánie...
Každý den čteme o dinosaurech, každý den mám doma jiného dinosaura, dokonce musím občas jako správná matka sedět na vejcích :)
A tak jsem dostala úkol, něco dinosauřího ušít. Konkrétně domeček pro malé figurky dinosaurů.Po dlouhém googlení jsem i přes moji nechuť nejpěknější látky našla v Domě látek a tak si k nám cestu našly dva balíčky Kaufmanovských krasavců.

A tohle z nich vzniklo...

Dinosaurus požírající rozházené čepice a rukavice

Domeček pro dinosaury


A ze zbytku pytlíky na bačkůrky pro oba moje malé dinosaury


Z modrých proužečků budou ještě zástěrky, ale na to už nějak nebyli lidi.. :)