Květen 2015

Novinky na léto

15. května 2015 v 23:49 | zikie |  Kosmetika
Rozbil se mi.... Manžel i foťák...
Vím, že to není omluva, pro takovéhle zanedbávání blogu, ale nějak mi to prostě nešlo...
Než jsme na konci března odjeli na dovolenou měla jsem na kartě spoustu fotek a v hlavě plno plánů- na výrobky i články na blog. Pak se rozbil manžel na lyžích a pokoutně i karta ve foťáku s obrázky ke článkům.Tak se k tomu dostávám až teď.

Mojí první novou zadůstkou je BB krém. Není zdaleka tak krycí jako ten od Misshy, ale dělá takový ten matný sametový finish a chrání proti slunci. Trvalo mi dlouho než jsem přišla na poslední secret ingredienci, ale díky nakopnutí na mém oblíbeném blogu o kosmetice se povedlo a je tu... Dá se i celkem vychytávat barva podle odstínu pleti. Ale to už je taková vyšší alchymie :)

Šlehané bambucké máslo jsem si připravovala už kdysi na těhotenský pupek se starším kulichem. K promazávání to bylo prima, ale konzistence a vůně teda nic moc. Pak mě napadlo použít pořádný mixér a ne můj maličký kapučínovač a přidat éterák... Pak jsem musela uklidit celou kuchyni, ale výsledek mě fakt dostal. Nadýchané, perfektně promašťující. Kdysi jsem si myslela, že na moje nožky prášivky je to nej voňavé máslo, ale šlehané ší máslo strčilo hravě do kapsy..
Dalším mým malým vítězstvím bylo vychytání tuhých antiperspirantů... Tekutý deodorant,toaletka, nebo antiperspirant není problém. Vybavila jsem se nejtěžšímy kalibry jaké jsem vypátrala- kamencem, farnesolem, vilínem a šlo to samo. Ale pořád mi nešla vychytat konzistence u tuhých antiperspirantů. Jednou mi pomalu vytékal z tubičky, jindy si člověk málem uhobloval kus podpaží. Nakonec jsem i ten pokořila... Pak mi ještě z aroma- zone dorazil šalvějový EO a jiný antiperspirant už nechci. Příjemné se nanáší, neškrábe nedělá bílé ani nažloutlé skvrny na oblečení a fakt celkem dlouho vydrží.
No a protože jsem holka plánovací, protože léto už pomalu ťuká na dveře a protože mi dorazila zásilka z AZ, začala už jsem ladit i letní opalováky... Za základ všeho jsem vzala olej z malinových jader, který má sám o sobě SPF až 30, pak oxid titaničitý, což je základ komerčních minerálních opalováků. Z těchle dvou blokovací magnátů jsem nachystala opalováky pro kluky. Původně jsem si říkala, že zkusím použít neředěný malináč, ale pak mi to nedalo a vyrobila jsem klasické mléko na opalování.

Na zímu jsm v DMku objevila, opalovací prostředek pro děti v tyčince. moc se mi ten nápad líbil- praktické balení, všude s sebou, člověk nemusí dítě opatlávat špinavýma rukama na hřišti nebo na pláži, prima se nanáší na malé plochy jako je dětský nos a ouška. Hezky voní. Pak jsem se s ním namazala pusu. Ta mě pálila ještě pěkně dlouho a o pachuti v puse ani nemuvím. Tak jsem zkusila vyrobit vlastní variantu- opět v hlavní roli malináč a oxid titaničitý, spolu s kokosovým olejem a včelím voskem, které by také měly mít přiroznou UV ochranu. Bez barviv, bez parfemace, voní jen lehounce po malinových zrníčkách.K výrobě kosmetiky pro sebe jsem se ještě nedostala, ale už se nemůžu dočkat... V mé míchací krabičce se totiž ocitl přípravek oligo bronz- přírodní prostředek stimulující syntézu melaninu a poskytující zároveň i UV ochranu. Dá se tedy použít do přípravků na opalování i po opalování. Opálení zvýrazní a udrží déle. A pak zlatá mica. Myslím že olej nebo mléko s nenápadnými minerálními třpytkami bude na léto super...
Pro sebe nebudu asi volit tak silný kalibr, jako pro děti, takže to jistí příjemně oranžový mrkvový olej a mrkvový EO. No už se těším na léto.... Jen to tělo by teda potřebovalo dostat lepší tvar.A vlastně ještě jednu novinku mám! Už umím i kondicionér.Ale o tom zase příště.