Lepené sandály

27. května 2016 v 23:44 | zikie
Lepné sandály vznikly už před drahnou dobou, ale zatím nějak nebylo počáasi na to je vyzkoušet a při ťapání doma jsem pořád měla pocit, že jim něco chybí. Včera večer jsem se ale naštvala, přidala jsem pásek z 2mm paracordu jako meziprst a rozhodla se pro zkoušku v terénu. V sandálech jsem dneska běhala venku celý den a to chvílem a s mýma dvěma torpédama doslova a musím říct že mě moc mile překvapily.


Sandály jsou Nora z Botaservisu, potažená kůží (stejná jako na zentangle balerínách, takže se mne prosím neptejte co je to zač :), pásky jsou jediné kožené pásky, které se mi podařilo sehnat a jsou z Kutila na Florenci. Jsou výrazně tenčí, než bych si přála, ale tyhle botky beru prostě jakotestovací model a uvidíme kolik vydrží. Zatím drží překvapivě dobře, čekala jsem že budou oprýskávat, praskat a podobně a přes to že jsou třeba v uzlu na lýtku fakt dost zkroucené a namáhané, není to na nich ani trochu znát.


Při výrobě jsem postupovala takto:
Nejdřív jsem si vystřihla stélku z kůže a na ní jsem namodelovala pásky, modelovala jsem tak nějak podle oka, pásky jsem přilepila ke stélce vteřinovým lepidlem a v namáhaných místech- konce pásků a okraje stélky ještě ručně prošila. Pak jsem stélku s pásky přilepila k Noře Chemoprenem na obuv. Lepila jsem po jedné, pokaždé jsem celou botku po krajích secvakala kancelářskými klipy, střed jsem vyplnila látkou a mezi dvěma deskami zašoupla pod skříň, kde jsem botu nechala zatíženou 24 hodin.Pak jsem ještě stélku i s podrážkou proděravěla v místě palce ostýma nůžkama a protáhla na dvojito tenkým paracordem, coby meziprst. Chtěla jsem se tomu vyhnou, ale bylo by buď nutné utáhnout pásek nad prsty, což by prsty omezovalo v pohybu, nebo se smířit s tím, že mi botě bude lítat noha tam a zpátky jak se jí líbí. Přiznám se, že ani jedna z variant se mi nelíbila a tak jsem zvolila variantu s meziprstem.

Omlouvám se za fotku se špainavou stélkou, ale z hrubé strany kůže tyhle nečistoty odstranit prostě skoro nejdou, předpokládám,že po čase nošení se celá stálka rovnoměrně pokryje bordelem a nebude to vypadat takhle děsivě. Fotku sem dávám jen pro ilustraci toho, jak jsou umístěné pásky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama